Написать нам

Огляд DAC 7: хто, про кого і кому буде звітувати?

Головна / Новини / Огляд DAC 7: хто, про кого і кому буде звітувати?
 

Європейські країни тільки-но почали впроваджувати зміни, описані в 6-й версії директиви ЕС2011/ 16/EU «Про адміністративну співпрацю», як наприкінці минулого 2020 року (у листопаді) держави-члени ЄС домовилися про її 7 версію (DAC 7). Очікується, що нова директива буде прийнята протягом кількох тижнів і, ймовірно, до початку 2023 року стане реальністю. А значить, саме час з нею познайомитись.

В одному з наших минулих матеріалів ми вже згадували DAC 7, (для кращого розуміння теми радимо ознайомитися зі статтею про DAC 6), тепер же конкретики набагато більше. 7-а директива зобов’язує певні цифрові торгові платформи збирати і передавати в податкові органи інформацію про доходи продавців, які використовують їх майданчик. Але торкнеться це не всіх, в звіти повинні будуть потрапляти тільки «підзвітні продавці» що відповідають певним критеріям:

  • Продавці здійснюють «відповідну діяльність», до якої відносяться: оренда нерухомого майна, надання побутових послуг, продаж товарів і оренда будь-якого виду транспорту;
  • Продавці мають прямий зв’язок з ЄС: на це можуть вказувати наявність у продавця основної адреси в ЄС, ідентифікаційного номера платника ПДВ в державі-члені ЄС або оренда нерухомого майна, розташованого в країні ЄС.

У той же час не всі оператори, що працюють в ЄС, повинні будуть здавати звіти в якій-небудь країні Євросоюзу. Обов’язок торкнеться тільки «підзвітних операторів», які будуть відповідати наступним критеріям:

  • Платформа є податковим резидентом держави-члена ЄС;
  • Платформа зареєстрована відповідно до законодавства держави-члена ЄС;
  • Має місце управління або постійне представництво в державі-члені ЄС;
  • На платформі продавці можуть вести «відповідну діяльність» (дивіться про це трохи вище за текстом) і такі продавці є резидентами держави ЄС;
  • Платформа полегшує оренду нерухомого майна, розташованого в державі-члені ЄС.

Кому оператори платформ повинні звітувати про продавців?

Для спрощення звітності, оператори електронних торговельних платформ повинні подавати звіти про продавців тільки в одній державі Євросоюзу. Подана інформація буде автоматично передаватися в податкові служби відповідних країн.

Оператори платформ, розташованих не в країнах ЄС, можуть бути звільнені від зобов’язань подавати звітність, але тільки в тому випадку, якщо вони вже повідомляють аналогічну інформацію в юрисдикції, яка не входить в ЄС, і ця юрисдикція може обмінюватися такою інформацією з усіма державами-членами Євросоюзу.

Due Diligence від операторів платформ

Оператори платформ повинні будуть не тільки збирати, але й перевіряти інформацію про «відповідних продавців», тобто проводити процедуру Due Diligence (дізнатися більше про неї ви можете тут). Оператори повинні будуть, в тому числі, перевіряти дійсність ідентифікаційного номера платника податків/платника НДС і т.п. Актуальність даних потрібно буде перевіряти кожен рік до 31 грудня. Для перевірки інформації продавці зможуть залучати сторонні компанії, але відповідальність за її результати все одно несе оператор платформи.

Що стосується вже зареєстрованих продавців, у операторів буде рік для збору інформації про «старих» клієнтів платформи.

Коли і яку інформацію потрібно буде подавати?

Оператори платформ повинні будуть повідомляти державі-члену ЄС про зібрану і перевірену інформації не пізніше 31 січня року, наступного за звітним періодом (наприклад, звітний період закінчується 31 грудня року X, інформація повинна бути передана не пізніше 31 січня року X + 1).

У звітах операторів повинні бути такі дані про продавців: ім’я (назва), адреса, ідентифікаційний номер платника ПДВ, доходи, отримані винагороди, збори, комісії, податки і т. п. Якщо продавець надає послуги з оренди нерухомості – необхідно складати список з зазначенням адрес об`єктів, що належать конкретному продавцю. Крім того, оператор платформи повинен буде проінформувати кожну зацікавлену особу про те, що інформація збирається і повідомляється в податкові органи.

Коли директива набере чинності

Очікується, що директива набере чинності з 1 січня 2022 року із зобов’язанням подачі першої звітності (включно з наданням відповідної інформації про продавців) в податкові органи до 31 січня 2023 року. Потім приблизно через місяць (тобто після 28.2.2023 р, якщо термін подачі першого звіту буде 31.1.2023), отримана інформація буде підлягати обміну з компетентними органами інших країн ЄС, в яких продавці є резидентами, за загальними каналами комунікацій, розробленими в ЄС (Common Communication Network, «CCN»). Європейська Комісія повинна буде до 31 грудня 2022 року створити центральний реєстр, який буде доступний компетентним (податковим) органам всіх країн ЄС, і в якому буде реєструватися інформація, що підлягає обміну.

А що з DAC 8?

Вже відомо, що наступна версія директиви – DAC 8 вже в розробці та в цьому році повинна бути представлена. Вона стосуватиметься криптовалюта, проте поки подробиць немає.

Comments(0)

Leave a Comment