Написать нам

Новий локдаун: де в світі зараз діє жорсткий карантин?

Головна / Новини / Новий локдаун: де в світі зараз діє жорсткий карантин?
 

У зв’язку з виявленням нового «британського» штаму коронавирусу, деякі країни повторно пішли на новий карантин. У цьому матеріалі невелика добірка юрисдикцій, де карантинні обмеження або вступають в дію найближчим часом, або вже діють.

Великобританія

Вчора прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про введення карантину через коронавирус на території Англії. Він почав діяти з 5 січня і триватиме принаймні до середини лютого.

Людям можна залишати домівки тільки в екстрених випадках. Такими вважаються фізичні вправи, покупка продуктів і предметів першої необхідності, звернення за медичною допомогою і поїздки на роботу за відсутності можливості працювати з дому.

Школи, коледжі та університети перейдуть на дистанційне навчання, при цьому дитячі садки продовжать роботу. Спортивні споруди, що діють на свіжому повітрі закриються. Ресторанам можна буде торгувати на винос їжею, але не алкоголем.

Про введення карантину з 5 січня також оголосила влада Шотландії. Режим, відповідний карантину, діє зараз також в Північній Ірландії і Уельсі.

Кіпр

На Кіпрі вже після 10 січня може бути введений повний локдаун, так як напередодні тут було виявлено «британський» штам коронавирусу. Крім того, 29 грудня в країні був зареєстрований рекорд за підтвердженими випадками захворювання, через що міністерство охорони здоров’я рекомендує уряду ввести жорсткий карантин. Рішення про це може бути прийнято вже в цей четвер (7 січня), коли уряд Кіпру буде вирішувати що робити далі: або продовжувати нині діючі обмеження, термін дії яких закінчуються 10 січня, або посилювати їх, вводячи в країні режим повної ізоляції. Які конкретно можуть бути вжиті заходи в разі локдауну – стане відомо в четвер.

Панама

Уряд Панами оголосив локдаун, який діє з 4 по 14 січня. Багато місцевих компанії закрили офіси, але отримати послуги (в тому числі юридичні та реєстрацію компаній) можна, багато компаній працюють віддалено.

Згідно з розпорядженням уряду, жителі Панами можуть залишати свої будинки тільки для отримання медичної допомоги, купівлі продуктів харчування і в інших екстрених випадках.

Німеччина

У Німеччині триває карантин, обмеження будуть діяти мінімум до 10 січня. У країні відкриті тільки магазини, що продають товари першої необхідності і банки. Ресторани, бари і розважальні заклади залишаються закритими з листопада, а в ряді регіонів введені додаткові локдауни. Компанії рекомендують своїм співробітникам по можливості працювати з дому.

Польща

У Польщі триває загальнонаціональний локдаун, який розпочався 28 грудня 2020 року і триватиме, як мінімум, по 17 січня 2021 року. У цей період в країні не працюють:

  • торгово-розважальні центри (виключаючи продуктові магазини, аптеки, магазини з книгами та пресою, а також великі меблеві магазини)
  • готелі (їм вже було заборонено приймати звичайних туристів, але з посиленням локдауну вони не зможуть обслуговувати бізнес-туристів)
  • гірськолижні курорти
  • тренажерні зали, аквапарки і фітнес-клуби
  • ресторани (крім доставки і роботи на винос)

Крім того, є вимога про 10-денний карантин для людей, які будуть приїжджати в країну в цей період. На час дії локдауну не можна проводити зустрічі більш ніж на 5 осіб, не можна проводити весілля, причастя, вечірки, а в магазинах і церквах передбачені обмеження за кількістю відвідувачів не більше 1 людини на 15м2.

Comments(0)

Leave a Comment