Написать нам

Як відкрити рахунок і працювати в платіжній системі?

Головна / Новини / Як відкрити рахунок і працювати в платіжній системі?
 

У цьому матеріалі ми не будемо детально розповідати, що таке платіжна система, ми це робили раніше, тому якщо ви не знаєте, що таке рахунок в платіжній системі і чим він відрізняється від традиційного банківського – рекомендуємо ознайомитися з нашим оглядом «Банк проти «платіжки»: плюси і мінуси двох фінансових рішень».

Якщо Ви вже в курсі, що таке платіжна система і шукаєте варіанти для відкриття рахунку – сміливо читайте далі цей матеріал, тут ми коротко розповімо про те, як працювати в платіжній системі і на що звернути увагу при виборі оператора фінансових послуг.

Що таке платіжна система?

Платіжна система – це компанія, що має ліцензію на надання певних фінансових послуг. Ліцензія може бути одного з 4 типів:

  • Платіжна установа (payment institutions). З такою ліцензією компанія може розміщувати гроші на платіжному рахунку, а також здійснювати всі операції, необхідні для роботи платіжного рахунку, в тому числі перерахування коштів між платіжними рахунками різних постачальників послуг, видавати кредити, і т.п.;
  • Постачальник платіжних послуг малого масштабу (small-scale payment service providers). Така ліцензія дозволяє компанії робити все те, що і попередня, але з обмеженням по обороту компанії в 36 мільйонів євро в рік, але не більше 3 мільйонів євро на місяць;
  • Установа електронних грошей (EMI). Компанія з такою ліцензією може надавати всі послуги, що і платіжна установа, але крім того:

– видавати електронні гроші;

– надавати платіжні послуги, пов’язані з електронними грошима;

– надавати неелектронні платіжні послуги, зазначені в дозволі установи електронних грошей;

  • Емітент електронних грошей малого масштабу (small-scale electronic money issues). Така ліцензія надає право здійснювати ті ж дії, що і установа електронних грошей, але з наступними обмеженнями:

– Емітент має право випускати електронні гроші не більше, ніж на 5 мільйонів євро за 6 місяців;

-Емітент має право надавати інші платіжні послуги не пов’язані з електронними грошима, але максимальний середньомісячний обсяг таких послуг не повинен перевищувати 3 000 000 євро в місяць і не більше 36 мільйонів євро за 12 місяців.

Крім того, ліцензії «малих масштабів» можуть мати обмеження по території дії, часто вони дійсні в одній країні, але при цьому такі компанії можуть мати клієнтів з будь-якої країни світу, яка не перебуває під санкціями.

Перш ніж почати працювати з платіжною системою – перевірте у неї наявність ліцензії на ведення фінансової діяльності, дізнайтеся, що це за ліцензія і чи є по ній якісь обмеження.

Як працює платіжна система?

«Платіжка», по суті, – це електронний гаманець, який працює за участю банків-кореспондентів. Реквізити, які генерує система для поповнення рахунку, будуть використовуватись в інвойсах, що відправляються контрагентам. Деякі платіжні системи дають можливість отримати особистий рахунок в форматі IBAN, а це значить, що реквізити рахунку в платіжці не відрізнятимуться від реквізитів звичайного банківського рахунку.

На що звернути увагу при виборі «платіжки»?

Платіжні системи, як і банки, не беруть на обслуговування всіх підряд. Деякі компанії не працюють з ризиковим бізнесом, а також є вузькоспеціалізовані «платіжки», що обслуговуют лише представників однієї сфери (наприклад IT).

Крім того, перш ніж прийняти рішення про відкриття рахунку в тій чи іншій системі – дізнайтеся з якими валютами вона працює і чи підтримує платежі в різних системах (наприклад SWIFT або SEPA).

Як відбувається відкриття рахунку в платіжній системі?

Після того, як ви обрали систему, можна розпочинати відкриття рахунку. Для цього потрібно перейти на сайт системи (або відкрити програму на телефоні) і пройти базову ідентифікацію – заповнити анкету та надіслати скани корпоративних документів. Після цього відділ compliance розпочне перевірку отриманих від клієнта даних. Додатково клієнту можуть запропонувати пройти співбесіду, або іншим способом підтвердити свою особистість (наприклад, надіслати селфі з паспортом), але зазвичай відкриття рахунку в платіжній системі проводиться дистанційно, досить сканів документів.

До слова, кожна платіжна система має свій відділ compliance, принципи роботи якого нічим не відрізняються від банківського. Клієнта можуть попросити показати взаємодію з контрагентами (надати інвойси/контракти), підтвердити платоспроможність вигодоодержувача або надіслати виписки з банківських рахунків. Якщо діяльність ризикова (дейтинг, казино, форекс, криптовалюта і т.п.), перевірка може зайняти більше часу (зазвичай відкриття рахунку в платіжній системі займає від 2 до 10 робочих днів).

Крім того, документи, що відправляються в систему, повинні бути логічними, зрозумілими, в сканах хорошої якості. Не намагайтеся обдурити менеджера, надавши інформацію, що не відповідає вимогам або суті запиту – це стане причиною відмови.

Поради щодо роботи з платіжною системою

Після відкриття рахунку, ми рекомендуємо відразу розпочати роботу: по-перше, ви розберетеся в системі в спокійному режимі, а по-друге – якщо реєстрація пройшла, але клієнт так і не почав працювати – система може видалити обліковий запис.

Важливим фактором є закритість платіжної системи. Деякі з них працюють виключно через авторизованих посередників, незважаючи на доступність реєстрації на сайті. Тому, якщо ви довго не отримуєте відповіді по документам, можливо слід змінити свій вибір або звернутися за допомогою до досвідченого посередника.

Comments(0)

Leave a Comment