Написать нам

Гібралтар для бізнесу: член ЄС з особливим статусом і можливостями

Головна / Новини / Гібралтар для бізнесу: член ЄС з особливим статусом і можливостями
 
Urban area of Gibraltar seen from the rock, a British Overseas Territory

Здавалося б, на світовий бізнес-мапі давно немає «білих плям», всі юрисдикції відомі і сюрпризів чекати не варто. Взяти хоча б Гібралтар: чи новинка це в світі нерезидентного бізнесу? Ні. Але чи може ця юрисдикція дивувати? Вирішуйте самі: Гібралтар член Європейського Союзу, але тут немає ПДВ і можна отримати фактичне звільнення від податків. При цьому юрисдикція не перебуває у «чорному списку» ОЕСР. І це не всі несподіванки, які таїть в собі ця територія на кордоні Європи та Африки. Гібралтар вартий того, щоб дізнатися про нього більше.

Статус території

Гібралтар – заморська територія Великобританії, державною мовою тут є англійська, законодавча влада належить парламентові Гібралтару і королеві Великобританії Єлизаветі II, вона ж є главою держави. Але зі статусом території не згодна Іспанія, яка сперечається з Великобританією за Гібралтар вже кілька століть. Іспанці вважають цю територію окупованою.

Через цей конфлікт Гібралтар не є учасником загальної митної території ЄС, на його територію не поширюється загальна сільськогосподарська політика ЄС, а оскільки це британська територія –  тут не діють шенгенські угоди.

Але при цьому Гібралтар є членом ЄС, його мешканці вважаються громадянами Великобританії і Європейського Союзу. З 2004 року гібралтарці беруть участь у виборах до Європейського парламенту.

Податки

Як вже було сказано, Гібралтар не є частиною митної території ЄС, а значить і податковий клімат тут інший. У цій юрисдикції немає ПДВ, податку на приріст капіталу, а стандартна ставка корпоративного податку – 10%, що нижче, ніж в більшості інших країн Євросоюзу.

Крім того, в Гібралтарі діє територіальна система оподаткування, це означає, що будь-яка тутешня компанія платить податки тільки в тому випадку, якщо веде бізнес на території юрисдикції або з іншими резидентами Гібралтару.

Якщо компанія отримує дохід як в Гібралтарі, так і за його межами, під оподаткування потрапить тільки частка прибутку місцевого походження. Але при цьому навіть нерезидентні компанії повинні щорічно оплачувати державний збір у розмірі 200 фунтів.

Тут також не обкладається податком приріст капіталу на активи компаній, дивіденди, процентний дохід і роялті.

Хто вважається податковим резидентом Гібралтара?

Компанія, контроль і управління якою здійснюється з території Гібралтару, вважається її податковим резидентом, незалежно від місця реєстрації такої юридичної особи.

Чи можливо отримати податковий номер на Гібралтарі?

Так як всі місцеві компанії повинні подавати річний звіт і податкові декларації – всі вони мають право на отримання податкового номера, що полегшить такій компанії ведення бізнесу в Європі і по всьому світу.

Вимоги до компаній

У Гібралтарської компанії повинен бути мінімум один акціонер (компанія або фіз особа). У зв’язку з нещодавніми нововведеннями, інформація про акціонерів компаній публікується у відкритих реєстрах, а всі юрособи зобов’язані реєструвати інформацію про всіх осіб, що володіють частками в компаніях в 25% і більше.

Крім того, Гібралтарські компанії повинні мати мінімум одного директора (це може бути фізична або юридична особа, резидент будь-якої країни). Інформація про директорів також публікується у відкритих реєстрах.

Також кожна компанія Гібралтару повинна мати корпоративного Секретаря (резидента Гібралтару) і зареєстровану адресу в цій юрисдикції.

Типи компаній

Оптимальним варіантом для реєстрації компанії в Гібралтарі є компанія з обмеженою відповідальністю (Limited Company, LTD). У такої фірми має бути мінімум 1 акціонер і хоча б 1 директор (вимог щодо резидентності директора немає). Також юрособі знадобиться місцевий секретар і мінімальний оплачений уставний капітал в 1000 фунтів.

Річна звітність

Всі компанії з Гібралтарською реєстрацією мають подавати щорічний звіт із зазначенням актуальної інформації про акціонерів і директорів. Відносно LTD: така компанія має вести і здавати фінансову звітність, а великі і середні компанії зобов’язані здавати аудировану звітність.

Які компанії в Гібралтарі не проходять аудит?

У Гібралтарі малі і середні компанії можуть бути звільнені від обов’язку проходити аудит, якщо вони відповідають двом з трьох характеристик:

  • річний оборот компанії не перевищує 6,5 мільйона фунтів;
  • балансова вартість активів компанії не перевищує 3,26 мільйонів фунтів;
  • кількість співробітників компанії не перевищує 50-ти чоловік.

Гібралтар в офшорних списках ЄС і України

Ця юрисдикція не значиться в «чорному списку податкових гаваней» ЄС. При цьому Гібралтар є в списку країн Кабінету Міністрів України, операції з якими визнаються контрольованими, а також в українському списку офшорних зон. Крім того, між Гібралтаром і Україною немає договору про уникнення подвійного оподаткування.

При цьому Гібралтарська компанія форми LTD не входить в «перелік організаційно-правових форм нерезидентів, що не платять податок на прибуток … і не є податковими резидентами країни, в яких вони зареєстровані як юридичні особи» Кабінету Міністрів України.

Підсумок

Гібралтар – чудова юрисдикція для міжнародної торгівлі, а також для е-комерції та інвестиційних проектів. Ця юрисдикція вважається «низькоподатковою» (але не безподатковою), і на практиці може юрособу від сплати податків. При цьому країна не фігурує в «чорному списку» ОЕСР, але фігурує в офшорних і ТЦО списках України.

Гібралтар може дати бізнесменам зручну податкову систему, зрозуміле законодавство і статус компанії – резидента ЄС, що буде безсумнівною перевагою для торгівлі з Європою.

Comments(0)

Leave a Comment