Написать нам

В Україні розробляється пакет заходів для усунення економічних наслідків епідемії коронавірусу

Головна / Новини / В Україні розробляється пакет заходів для усунення економічних наслідків епідемії коронавірусу
 

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробили пакет антикризових заходів, спрямованих на підтримку бізнесу в період економічних труднощів, викликаних ситуацією з коронавірусом. Про це в коментарі виданню censor.net розповів глава податкового комітету Данило Гетманцев.

Відзначається, що український пакет антикризових заходів вже на «фінішній прямій» і днями буде закінчено роботу над ним. Головні з потенційних нововведеннь полягають в наступному:

– Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців. Але можливо цей термін буде продовжено.

– Звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці.

– Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних).

– Декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року.

– Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля знаходиться під об’єктами, що використовуються в підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року.

– Звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 роки (тільки в частині комерційної нерухомості). Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість.

– Набрання чинності законами про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.

– Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що коли підприємство зупиняється та люди не працюють, за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати на час надзвичайних обставин.

За словами Данила Гетманцева, є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку. Однак які саме заходи увійдуть до фінального законопроект – стане відомо пізніше.

Comments(0)

Leave a Comment