Написать нам

Законопроєкт 1210 підписано!

Головна / Новини / Законопроєкт 1210 підписано!
 

21 травня президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (він же законопроект №1210). Про це повідомляє прес-служба Президента.

Нажаль, поки що кінцевого тексту закону немає, але які питання він вирішуватиме – в принципі відомо. Зокрема, закон вводить в країні поняття «Контрольовані іноземні компанії», він має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Крім того, як повідомляють в прес-службі Офісу президента,  передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби та відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.

Після підпису закону, президент звернувся листом до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у якому запропонував «спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами напрацювати та внести до Верховної Ради законодавчі ініціативи з метою:

  • впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування;
  • визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, а також надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об’єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19).
  • розробити та внести в Парламент законопроект про одноразове декларування.

Нагадаємо, що законопроект 1210 був прийнятий 16 січня 2020 року, а з 11 лютого документ очікував на підпис президента. Кілька разів представники багатьох бізнес-асоціацій зверталися до президента з вимогою ветувати закон.

До речі, якщо ви хочете дізнатись про контрольовані іноземні компанії більше, а також про те, що про них сказано в 1210/466-ХІ – подивіться відео з нашого каналу в youtube! До речі, підпишіться на наш канал, там багато цікавої інформації!

Підписатися на наш канал можна за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCONjtWcsijAvqFDCpR6vcsg

Видео про 1210 та КІК

Видео про те, що таке КІК?

Comments(0)

Leave a Comment