Написать нам

Іванна Пилипюк: «У кращому становищі опинились бізнесмени, у кого вже були готові рішення за участю іноземних компаній»

Головна / Новини / Іванна Пилипюк: «У кращому становищі опинились бізнесмени, у кого вже були готові рішення за участю іноземних компаній»
 

Керуючий партнер компанії ICG Іванна Пилипюк розповіла про те, як український бізнес перелаштовується для роботи в умовах ведення бойових дій, як українці, часто вимушено, стають бізнесменами міжнародного рівня і які переваги має Україна перед європейськими юрисдикціями.

Як працює український бізнес зараз? Наскільки вітчизняним підприємцям вдалося підлаштуватись до роботи в умовах військового стану?

У мене немає статистичних даних, але за відчуттями більша половина всього бізнесу в країні зупинила свою діяльність – тимчасово або на завжди. Більш менш працюють ті, хто й раніше займався міжнародною діяльністю. Відбулось переформатування перспективних напрямів діяльності – нині в тренді логістичний напрямок, торгівля продуктами харчування, автозапчастинами, пальним та нафтопродуктами, тощо. Так вийшло, що У кращому становищі опинились бізнесмени, у кого вже були готові рішення за участю іноземних компаній. І насправді, зараз КІК вже нікого не лякає, головне вижити.

Чи змінилось ставлення до українських бізнесменів за кордоном? Чи вплинули бойові дії на складність відкриття рахунків та компаній резидентами України за кордоном?

Ті, хто вимушено опинились за кордоном отримали унікальну можливість мати ті ж права, що й громадяни ЄС. А це дає переваги, в тому числі, і у відкритті рахунків та реєстрації бізнесу, все це легше зробити, фізично знаходячись в будь-якій країні Європи. Проте більше можливостей стало і у тих, хто лишився в Україні: сервіси віддаленої реєстрації компаній є майже у кожній країні. А от онлайн-верифікація в банках менш розповсюджена, тому при відкритті банківських рахунків для іноземних компаній у 98 випадках зі 100 потрібна хоча б одна особиста зустріч. Якщо це неможливо – можна розглянути варіант з відкриттям рахунку в платіжних системах, вони мають свої переваги і недоліки, але є абсолютно робочим варіантом для бізнесу.

Але є ще цікавий момент: багато наших бізнесменів стикаються з європейською моделлю роботи консалтингових компаній, де немає «майстрів на всі руки» і де прийнято платити за спеціаліста, який витрачає на вас час і який вас консультує. І це контрастує з тим, до чого вони звикли в Україні, де спеціалісти більш широкого профілю, і часто можуть проконсультувати по багатьом питанням як зі своєї прямої спеціалізації так і з суміжної. В результаті клієнт швидше отримує відповіді на питання чи навіть готові рішення. На заході ж навпаки, панує вузькопрофільність.

Які найбільші виклики стоять перед українським бізнесом зараз?

Для багатьох підприємців головним питанням стало фізичне виживання, а вже потім – функціонування бізнесу. В умовах воєнного стану в Україні немає навіть того, досить обмежено горизонту планування, який був раніше, зараз дуже складно щось планувати хоча б на рік. Багато бізнесменів вимушено прискорили вихід на міжнародні ринки, люди фізично переносять бізнес переважно на захід – ближче до наших західних кордонів, або відкривають філіали в Європі. А це ще один виклик, треба в прискореному режимі вивчати новий ринок, зрозуміти, як позиціонувати себе на ньому, розбиратись з ціновою політикою, тощо. А ще часто на заваді стають мовний бар`єр та ментальні особливості мешканців іншої країни, які також доводиться враховувати вже в процесі. Раніше вихід на іноземні ринки готувався по кілька років, а зараз багато хто робить це в найкоротші терміни.

Чи може бути корисним такий «форсований» вихід на закордонні ринки українських підприємців?

Так, це може допомогти підприємцям на практиці зрозуміти, які плюси і мінуси має Україна, як місце для ведення бізнесу. . Наприклад, багато хто з подивом зауважив, що в Україні, порівняно з більшістю країн Європи, ставки податків нижчі. Але при цьому самих податків в Україні багато, що створює високий адміністративний тиск і вдома наші підприємці змушені змагатись з державою чи податковими органами, що гальмує розвиток підприємництва. Також до переваг України багато хто з працюючих в Європі підприємців відносить рівень цифровізації України. Такі сервіси як «Дія» чи податковий режим «Дія Сіті» – дійсно передові, а рівень того ж інтернет-банкінгу в Україні є чимось неймовірним для нинішньої Європи та Америки. Тобто європейський досвід для українців дає також і впевненість у власних силах, адже і ми можемо багато чим здивувати світ.

Як змінилась робота вашої компанії в період воєнного стану?

Наша компанія фактично не припиняла роботи з 24 лютого, не дивлячись ні на що ми всі наші зобов`язання перед клієнтами виконували і виконуємо у повному обсязі. У нагоді став досвід віддаленої роботи, який ми отримали за час пандемії коронавірусу. Ми постійно були на зв’язку, а з 18 березня навіть поновили проведення вебінарів. Нині, до слова, всі вони безкоштовні, проте учасники можуть «донатити» за вебінар стільки, скільки можуть, або хочуть. Однак це не обов`язково, платити чи ні – кожен вирішує сам. Кількість наших вебінарів стала навіть більшою, ніж до раніше. (Переглянути розклад вебінарів можна на цьому сайті за посиланням: https://icg-seminar.com.ua/seminars/). До речі, всі наші вебінари ми викладаємо у відкритий доступ на нашому youtube-каналі. Ми, як і раніше, залучаємо експертів до наших освітніх проектів, як українських, так і зарубіжних. Ми працюємо далі, робимо, те, що вміємо і віримо в нашу перемогу.

Comments(0)

Leave a Comment