Написать нам

Як без податків ліквідувати КІК? Огляд положень закону 786-IX

Головна / Новини / Як без податків ліквідувати КІК? Огляд положень закону 786-IX
 

Нещодавно президент України підписав закон 786-IX, в якому серед інших пунктів є норма про безподаткову ліквідацію контрольованих резидентами України іноземних компаній. Ми вирішили розібратись, як, теоретично, працюватиме ця норма і чи за яких умов ліквідація КІК буде дійсно безподатковою.

В законі 786-ІХ зазначено, що тимчасово до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи (у грошовій або натуральній формі), отримані внаслідок ліквідації іноземної компанії (юрособи чи утворення без цього статусу). Проте акціонери (учасники, партнери, пайовикм, засновники, контролюючі особи) КІК, можуть скористатись правом на безподаткову ліквідацію за дотримання двох умов:

а) процедура ліквідації КІК розпочата не раніше 1 січня 2020 року та завершена не пізніше 31 грудня 2021 року;

б) платник податків має подати подав до контролюючого органу (одночасно з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) рік) складену в довільній формі заяву про звільнення таких доходів від оподаткування із зазначенням характеристик отриманого майна та ліквідованої компанії. Також платник податків має подати документи, що містять відомості про вартість отриманого майна, відповідно до фінансової звітності КІК, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, на дату прийняття рішення про розподіл майна у якості виплати доходу у зв’язку з ліквідацією компанією.

Якщо ви більше хочете дізнатись про українське антиоффшорне законодавство – реєструйтесь на наш вебінар «Українське антиоффшорне законодавство 2020» за посиланням.

Comments(0)

Leave a Comment