Написать нам

Що відбувається з PNB (Norvik) Banka? Хронологія

Головна / Новини / Що відбувається з PNB (Norvik) Banka? Хронологія
 

Одна з головних ділових подій останнього місяця – зупинка роботи популярного серед нерезидентів латвійського PNB Banka (раніше Norvik). Ми зібрали всі подробиці цієї події в одному матеріалі і виклали їх в зручному форматі хроніки.

Що і коли трапилось:

15 серпня 2019 року, 21:00 – з цього часу заморожені всі операції в PNB Banka. Офіційна причина такого рішення – банк не відповідає вимогам Центробанку в частині забезпечення ліквідності.

Статус банку на сьогодні

12 вересня Ризький міський суд Відземського передмістя визнав банк PNB неплатоспроможним – про це повідомили в Комісії з ринку фінансів і капіталу. Це зроблено у відповідь на рішення Європейського центробанку вважати PNB фінансовою установою, у якої є або в майбутньому можуть бути фінансові труднощі. Одночасно комісія попросила призначити адміністратором неплатоспроможності Віго Крастіньша.

В той же час керівництво PNB банку заявило про незгоду з регулятором в питанні, що через фінансові труднощі банк повинен припинити діяльність, більше того, керівництво банку навіть звернулося до прокуратури. Сума, необхідна, щоб в очах комісії стабілізувати ситуацію, становить 146 млн євро, і ці зобов’язання банк міг би виконати – заявляло керівництво.

Резюме: банк офіційно визнаний неплатоспроможним, але його керівництво планує оскаржити це рішення і звернулося в прокуратуру.

Наразі тривають розпочаті 22 серпня виплати гарантованих сум клієнтам PNB (Norvik) Banka, залишки на рахунках яких не перевищували 100 тисяч євро станом на 15.08.2019. За інформацією Комісії ринку фінансів і капіталу, серед клієнтів PNB Banka таких 99,2%.

Як проходить повернення коштів

Фізичні та юридичні особи – не резиденти Латвії, для отримання виплат з фонду гарантованих вкладів повинні зателефонувати в Citadele Banka (він проводить виплати клієнтам PNB) і записатися на прийом. Після цього в призначений час потрібно прийти за адресою Republikas laukumā 2A, Рига для ідентифікації особи. Після заповнення документів і їх перевірки співробітниками банку, вони зможуть отримати грошовий переказ на рахунок в будь-якому банку світу.

Як отримати гроші з рахунку, на якому було більше гарантованої суми?

Колишні клієнти установи зможуть отримати кошти з рахунків, залишки яких на момент зупинення операцій в банку становили понад 100 тисяч євро. Відповідне оголошення опубліковано 19 вересня.

Вимоги кредиторів до неплатоспроможного AS «PNB Banka» необхідно подавати адміністратору протягом 3 (трьох) місяців з дня публікації оголошення. Адреса адміністратора – Рига, вул. Елізабетес 15-2, LV-1010, номер телефону – 67041112 (по робочих днях з 9:00 до 18:00).

Вимоги кредиторів, подані після тримісячного терміну, розглядаються в порядку, встановленому пунктом 3 статті 139.3 Закону про кредитні установи.

Показники банку перед розпадом

На момент припинення роботи банку, в ньому обслуговувалося близько 100 тисяч клієнтів, а його штат налічував понад 600 співробітників.

Станом на 30 червня 2019 року показник достатності капіталу Банку склав 10,85% (мінімальні вимоги до капіталу відповідно до, Регули 575/2013, складають 8%), в той час як показник ліквідності банку знаходився на рівні – 56,73%.

  • обсяг портфеля депозитів клієнтів Банку склав 461 070 тис. Євро;
  • обсяг кредитного портфеля клієнтів – 153 214 тис. Євро;
  • обсяг активів Банку – 547 161 тис. Євро.

У другому кварталі 2019 року банк отримав збитки в розмірі 5 678 тис. Євро.

За даними Асоціації фінансової галузі, за підсумками 2018 року PNB Banka отримав 5,09 мільйонів євро збитків. Серед усіх банків, представлених в рейтингу – PNB виявився найзбитковішим.

  • У 2017 році банк отримав збитки в розмірі 43 мільйонів євро;
  • З 2016 – прибуток в 9,4 мільйона євро *.

* -Дані звітів банку

Comments(0)

Leave a Comment