Написать нам

Новий законопроєкт про перенесення КІК: огляд потенційних змін

Головна / Новини / Новий законопроєкт про перенесення КІК: огляд потенційних змін
 

На сайті Верховної Ради з`явився оновлений законопроєкт №4065, в якому передбачена відстрочка вступу в дію законодавства про КІК в цілому (статті 39-2 податкового кодексу України) та подачі звітності по КІК зокрема. Нова версія документу також захищає інформацію, наявну в звітах КІК, гарантує її не використання в кримінальних справах, дозволяє подавати звіти про контрольовані іноземні компанії аж у 2024 році та інше.

Звітність по контрольованим іноземним компаніям

В новій редакції законопроєкту говориться, що «першим звітним (податковим) роком для звіту про контрольовані іноземні компанії є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – звітний період, що розпочинається у 2022 році). Контролюючі особи мають право подати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік із включенням зазначеного у такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що підлягає оподаткуванню в Україні, до показників відповідних декларацій за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються».

Тобто, звітуватись про КІК треба буде за період, починаючи з 2022 року, але подати власне звітність можна буде у 2024 році, разом зі звітністю за 2023 рік.

Відсутність штрафів та кримінально-адміністративної відповідальності на час перехідного періоду

Так, в оновленій версії документу є норма, згідно якої  штрафні санкції та пеня за порушення вимог статті 39-2 (стаття ПКУ про КІК) під час визначення та обчислення прибутку контрольованої іноземної компанії не застосовуються за результатами 2022-2023 звітних (податкових) років.

Більше того, «до платника податків, його посадових осіб не застосовується за результатами 2022-2023 звітних (податкових) років адміністративна та кримінальна відповідальність за будь-які порушення, пов’язані із застосуванням норм статті 39-2…».

У зв`язку з цим, інформація, що інформація та документи щодо КІК, отримані контролюючим органом за результатами 2022-2023 звітних років вважаються «інформацією з обмеженим доступом, що не може бути витребувана та/або передана правоохоронним органам на їх запит чи в рамках процедур», а також не може вважатися доказами у кримінальному провадженні.

Крім того, одним з найголовніших нововведень законопроекту нової редакції є те, що вступ в силу всієї статті 39-2 переноситься на 1 січня 2022 року. Раніше планувалось, що КІК запрацює з 1 січня 2021 року.

Який статус законопроєкту?

Наразі проєкт закону №4065 знаходиться на розгляді в комітетах Верховної Ради. Найближче пленарне засідання парламенту – 20 жовтня, тоді цей документ і може бути проголосований, звичайно, якщо його включать до порядку денного.

Comments(0)

Leave a Comment